IHSA Gymnastics advancers to sectionals - 2019 State Series

This is the ***2019*** sectional advancement report.
Posted on Feb. 2, 2019 at 8:20 p.m.

Jump to:
Wheaton (W.-Warrenville South)
Darien (Hinsdale South)
Lincolnshire (Stevenson)
Hoffman Estates (Conant)
Breakdown of at-large qualifiers
Regional results and automatic qualifiers

IHSA Sectional - Wheaton (W.-Warrenville South)

Advancing teams
DeKalb
Glen Ellyn (Glenbard West)
Lombard (Glenbard East)
Oak Park (O.P.-River Forest)
Roselle (Lake Park)
Wheaton (W. Warrenville South)

Individuals advancing in All-Around
Allison Bucaro (Fr.) (Bartlett)
Ashley Olea (Jr.) (St. Charles (North))
Ashlin Palzkill (So.) (Chicago (Marist))
Bridey Regan (So.) (Chicago (Marist))
Delaney Gregory (Fr.) (Addison (A. Trail))
Erin Donovan (Fr.) (Lombard (Glenbard East))
Gianna Murkowski (Jr.) (Bartlett)
Grace Luptak (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Gracie De Vita (Sr.) (Geneva)
Hannah Thompson (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Kali Kartheiser (So.) (Lombard (Glenbard East))
Karli Wilson (Jr.) (Villa Park (Willowbrook))
Kathryn Wendt (So.) (Geneva)
Katie Kibbey (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard South))
Kelsey Donovan (Jr.) (Lombard (Glenbard East))
Lily Lucas (So.) (DeKalb)
Macy Smykal (Sr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Maddie Diab (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Maddie Kramer (Jr.) (St. Charles (North))
Madeline Kees (Fr.) (DeKalb)
Madison Hickey (Sr.) (DeKalb)
Marissa Barauskas (So.) (Bolingbrook)
Maryalice Shockey (Fr.) (Elmhurst (York))
Olivia Takesue (So.) (Geneva)
Paulina Lucer (Fr.) (Roselle (Lake Park))
Rebecca Honig (So.) (Lombard (Glenbard East))
Sammi Keating (Sr.) (DeKalb)
Sarah Ozeki (So.) (Carol Stream (Glenbard North))
Taylor Novotny (Jr.) (Batavia)
Taylor Ramirez (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Tess Placek (Fr.) (Villa Park (Willowbrook))
Zion Phillpotts (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))

Individuals advancing in Vault
Alina Bhagwakar (Fr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Alissa Buono (Sr.) (St. Charles (North))
Allison Bucaro (Fr.) (Bartlett)
Angelina Deblasio (Fr.) (Elmhurst (York))
Ashlin Palzkill (So.) (Chicago (Marist))
Bridey Regan (So.) (Chicago (Marist))
Caroline Gillis (Jr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Grace Luptak (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Gracie De Vita (Sr.) (Geneva)
Haley Salus (So.) (Batavia)
Hannah Thompson (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Jackie Kerth (Sr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Jamie Labue (Jr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Jenna Schainis (Jr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Kali Kartheiser (So.) (Lombard (Glenbard East))
Katherine Hoban (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Kelsey Donovan (Jr.) (Lombard (Glenbard East))
Lailah Waddell (So.) (Elmhurst (York))
Lily Lucas (So.) (DeKalb)
Macy Smykal (Sr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Maddie Diab (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Madeline Kees (Fr.) (DeKalb)
Madison Hickey (Sr.) (DeKalb)
Maia Lee (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Maura Clark (Jr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Rebecca Honig (So.) (Lombard (Glenbard East))
Sammi Keating (Sr.) (DeKalb)
Sarah Ozeki (So.) (Carol Stream (Glenbard North))
Sierra Olson (Sr.) (Lombard (Glenbard East))
Taylor Novotny (Jr.) (Batavia)
Taylor Ramirez (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Tess Placek (Fr.) (Villa Park (Willowbrook))
Zion Phillpotts (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))

Individuals advancing in Uneven Parallel Bars
Abby Myers (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Abigail Mizzi (So.) (Roselle (Lake Park))
Alissa Buono (Sr.) (St. Charles (North))
Bridey Regan (So.) (Chicago (Marist))
Bridget Kennedy (Jr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Claire McGurk (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Emily Burnham (So.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Erin Donovan (Fr.) (Lombard (Glenbard East))
Francesca Scarbaggio (So.) (Addison (A. Trail))
Grace Luptak (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Hannah Thompson (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Jackie Kerth (Sr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Julia Kurek (Jr.) (Roselle (Lake Park))
Kali Kartheiser (So.) (Lombard (Glenbard East))
Kate Nitscke (Fr.) (Geneva)
Kelsey Donovan (Jr.) (Lombard (Glenbard East))
Macy Smykal (Sr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Maddie Diab (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Madeline Kees (Fr.) (DeKalb)
Madison Hickey (Sr.) (DeKalb)
Maia Lee (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Martha Miklyukh (Fr.) (Elmhurst (York))
Maryalice Shockey (Fr.) (Elmhurst (York))
Maura Clark (Jr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Miranda Maciejewski (So.) (DeKalb)
Rachel Lawson (Jr.) (Elmhurst (York))
Rebecca Honig (So.) (Lombard (Glenbard East))
Sarah Ozeki (So.) (Carol Stream (Glenbard North))
Sophia Preys (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Sydney Hill (Sr.) (Elmhurst (York))
Sydney Nasternak (Sr.) (Lombard (Glenbard East))
Taylor Ramirez (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Zion Phillpotts (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))

Individuals advancing in Balance Beam
Anna Diab (So.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Ashley Olea (Jr.) (St. Charles (North))
Bridey Regan (So.) (Chicago (Marist))
Cecilee Burns (Fr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Emily Burnham (So.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Grace Luptak (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Hannah Thompson (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Jillian Horvatin (Sr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Julia Kurek (Jr.) (Roselle (Lake Park))
Julia Naronowicz (Jr.) (Roselle (Lake Park))
Kali Kartheiser (So.) (Lombard (Glenbard East))
Kate Nitscke (Fr.) (Geneva)
Katherine Hoban (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Kathryn Wendt (So.) (Geneva)
Katie Kibbey (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard South))
Kelsey Donovan (Jr.) (Lombard (Glenbard East))
Kendall Tucker (Sr.) (DeKalb)
Lily Lucas (So.) (DeKalb)
Macy Smykal (Sr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Maddie Diab (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Madeline Kees (Fr.) (DeKalb)
Madison Hickey (Sr.) (DeKalb)
Maia Lee (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Olivia Romano (Sr.) (Elmhurst (York))
Olivia Takesue (So.) (Geneva)
Paulina Lucer (Fr.) (Roselle (Lake Park))
Rebecca Honig (So.) (Lombard (Glenbard East))
Sammi Keating (Sr.) (DeKalb)
Sarah Ozeki (So.) (Carol Stream (Glenbard North))
Sierra Olson (Sr.) (Lombard (Glenbard East))
Sophia Hostasa (Sr.) (Geneva)
Sophia Preys (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Taylor Ramirez (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Zikora Nnam (Jr.) (Elmhurst (York))

Individuals advancing in Floor Exercise
Abby Myers (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Bridey Regan (So.) (Chicago (Marist))
Caroline Gillis (Jr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Claire McGurk (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Erin Donovan (Fr.) (Lombard (Glenbard East))
Hannah Thompson (Sr.) (Oak Park (O.P.-River Forest))
Jackie Nelson (Fr.) (Batavia)
Julia Kurek (Jr.) (Roselle (Lake Park))
Julia Naronowicz (Jr.) (Roselle (Lake Park))
Julia Ripp (So.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Kali Kartheiser (So.) (Lombard (Glenbard East))
Katherine Hoban (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Kathryn Wendt (So.) (Geneva)
Kelsey Donovan (Jr.) (Lombard (Glenbard East))
Lailah Waddell (So.) (Elmhurst (York))
Lily Lucas (So.) (DeKalb)
Livi Morey (Jr.) (DeKalb)
Macy Smykal (Sr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Maddie Diab (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))
Madeline Kees (Fr.) (DeKalb)
Madison Hickey (Sr.) (DeKalb)
Marissa Barauskas (So.) (Bolingbrook)
Megan Cronin (Jr.) (Elmhurst (York))
Natalie Gillis (Jr.) (Wheaton (W. Warrenville South))
Olivia Takesue (So.) (Geneva)
Paula Naronowicz (Fr.) (Roselle (Lake Park))
Paulina Lucer (Fr.) (Roselle (Lake Park))
Rebecca Honig (So.) (Lombard (Glenbard East))
Sammi Keating (Sr.) (DeKalb)
Sarah Ozeki (So.) (Carol Stream (Glenbard North))
Sierra Olson (Sr.) (Lombard (Glenbard East))
Taylor Ramirez (Sr.) (Glen Ellyn (Glenbard West))

IHSA Sectional - Darien (Hinsdale South)

Advancing teams
Aurora (Waubonsie Valley)
Downers Grove (North)
Downers Grove (South)
Frankfort (Lincoln-Way East)
Naperville (Neuqua Valley)
Oswego (H.S.)

Individuals advancing in All-Around
Abby Carlson (Sr.) (Downers Grove (South))
Alyssa Brigham (Fr.) (Flossmoor (Homewood-F.))
Amber O'Brien (Jr.) (Riverside (R.-Brookfield))
Andrea Davenport (Sr.) (Downers Grove (South))
Annette Sommers (Fr.) (Hinsdale (Central))
Baylee Modaff (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Brooke Stocki (Sr.) (Downers Grove (North))
Caraline Custardo (Fr.) (Darien (Hinsdale South))
Caroline Klobach (Jr.) (Hinsdale (Central))
Chloe Kwasigroch (So.) (Lemont (H.S.))
Claire Scheulin (Jr.) (Tinley Park (Andrew))
Destiny Carter (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Ella Linkowski (So.) (Darien (Hinsdale South))
Ellina Butolph (Jr.) (Oswego (H.S.))
Gabrielle Saloman (Jr.) (Lemont (H.S.))
Grace Kmak (So.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Hailey Haumann (Sr.) (Naperville (Central))
Isabella Lapera (Jr.) (Tinley Park (Andrew))
Jane Riehs (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Kaitlyn Penzone (Jr.) (Oswego (H.S.))
Kaity Stocco (Sr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Kateland Kirk (Sr.) (Lemont (H.S.))
Katrina Carlson (Fr.) (Downers Grove (South))
Kelsey Sumser (So.) (Naperville (North))
Korina Jarosz (Jr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Lexi Swanson (Sr.) (Naperville (Central))
Mia Bowers (So.) (Downers Grove (North))
MiCaleigh Dowling (Sr.) (LaGrange (Lyons))
Riley Matthews (Fr.) (Hinsdale (Central))
Samantha Smith (Sr.) (Darien (Hinsdale South))
Susan Jones (Fr.) (Naperville (Neuqua Valley))
Taylor Talley (Jr.) (Orland Park (Sandburg))
Thalia Bowen (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Thera Bowen (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))

Individuals advancing in Vault
Abby Carlson (Sr.) (Downers Grove (South))
Allie Reis (Jr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Annette Sommers (Fr.) (Hinsdale (Central))
Baylee Modaff (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Brooke Stocki (Sr.) (Downers Grove (North))
Caraline Custardo (Fr.) (Darien (Hinsdale South))
Caroline Klobach (Jr.) (Hinsdale (Central))
Cherilyn Parrilli (Fr.) (Downers Grove (North))
Claire Scheulin (Jr.) (Tinley Park (Andrew))
Devin Dubsky (Jr.) (Orland Park (Sandburg))
Ellina Butolph (Jr.) (Oswego (H.S.))
Emma Ryan (Jr.) (Naperville (North))
Grace Kmak (So.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Hailey Haumann (Sr.) (Naperville (Central))
Imani Porter (Sr.) (Naperville (Neuqua Valley))
Jane Riehs (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Kaitlyn Penzone (Jr.) (Oswego (H.S.))
Kateland Kirk (Sr.) (Lemont (H.S.))
Katrina Carlson (Fr.) (Downers Grove (South))
Kaylee Gatenby (Sr.) (Oswego (H.S.))
Kelsey Sumser (So.) (Naperville (North))
Kenna Cinotte (So.) (Downers Grove (North))
Korina Jarosz (Jr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Lexi Swanson (Sr.) (Naperville (Central))
Mia Bowers (So.) (Downers Grove (North))
MiCaleigh Dowling (Sr.) (LaGrange (Lyons))
Olivia Gonda (Fr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Samantha Smith (Sr.) (Darien (Hinsdale South))
Susan Jones (Fr.) (Naperville (Neuqua Valley))
Taylor Talley (Jr.) (Orland Park (Sandburg))
Thalia Bowen (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Thera Bowen (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))

Individuals advancing in Uneven Parallel Bars
Abby Carlson (Sr.) (Downers Grove (South))
Amber O'Brien (Jr.) (Riverside (R.-Brookfield))
Annette Sommers (Fr.) (Hinsdale (Central))
Baylee Modaff (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Brooke Stocki (Sr.) (Downers Grove (North))
Caraline Custardo (Fr.) (Darien (Hinsdale South))
Caroline Klobach (Jr.) (Hinsdale (Central))
Claire Barenie (Sr.) (Oswego (H.S.))
Destiny Carter (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Devin Dubsky (Jr.) (Orland Park (Sandburg))
Ellina Butolph (Jr.) (Oswego (H.S.))
Emily Sargeant (So.) (Oswego (H.S.))
Gabrella Stellato (So.) (Downers Grove (North))
Grace Kmak (So.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Isabella Lapera (Jr.) (Tinley Park (Andrew))
Jackie Furlong (So.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Jane Riehs (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Kailey Porrey (So.) (Oswego (H.S.))
Kaitlyn Penzone (Jr.) (Oswego (H.S.))
Kaity Stocco (Sr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Kateland Kirk (Sr.) (Lemont (H.S.))
Katrina Carlson (Fr.) (Downers Grove (South))
Kelsey Sumser (So.) (Naperville (North))
Korina Jarosz (Jr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Lexi Swanson (Sr.) (Naperville (Central))
Lily Nowka (Sr.) (Downers Grove (North))
Marissa Cruz (Sr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Mia Bowers (So.) (Downers Grove (North))
Olivia Gonda (Fr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Olivia Nelson (Sr.) (Naperville (Neuqua Valley))
Taylor Talley (Jr.) (Orland Park (Sandburg))
Thalia Bowen (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))

Individuals advancing in Balance Beam
Abby Carlson (Sr.) (Downers Grove (South))
Allie Reis (Jr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Alyssa Brigham (Fr.) (Flossmoor (Homewood-F.))
Alyssa Harbeck (Sr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Amber O'Brien (Jr.) (Riverside (R.-Brookfield))
Amelia Wachtel (Fr.) (Naperville (Neuqua Valley))
Andrea Davenport (Sr.) (Downers Grove (South))
Annette Sommers (Fr.) (Hinsdale (Central))
Baylee Modaff (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Brooke Stocki (Sr.) (Downers Grove (North))
Caraline Custardo (Fr.) (Darien (Hinsdale South))
Chloe Kwasigroch (So.) (Lemont (H.S.))
Chloe Tsao (Jr.) (Naperville (North))
Destiny Carter (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Ella Linkowski (So.) (Darien (Hinsdale South))
Ellina Butolph (Jr.) (Oswego (H.S.))
Emily Sargeant (So.) (Oswego (H.S.))
Gabrella Stellato (So.) (Downers Grove (North))
Gabrielle Saloman (Jr.) (Lemont (H.S.))
Gianna Grippo (Sr.) (Downers Grove (South))
Grace Kmak (So.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Isabella Lapera (Jr.) (Tinley Park (Andrew))
Jane Riehs (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Kaitlyn Penzone (Jr.) (Oswego (H.S.))
Kaity Stocco (Sr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Kateland Kirk (Sr.) (Lemont (H.S.))
Kelsie Fruendt (Fr.) (Oswego (H.S.))
Korina Jarosz (Jr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Lauren Lucina (Jr.) (Downers Grove (North))
Lexi Swanson (Sr.) (Naperville (Central))
MiCaleigh Dowling (Sr.) (LaGrange (Lyons))
Olivia Nelson (Sr.) (Naperville (Neuqua Valley))
Sarah Rosinski (So.) (Frankfort (Lincoln-Way East))

Individuals advancing in Floor Exercise
Abby Carlson (Sr.) (Downers Grove (South))
Allie Reis (Jr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Amber O'Brien (Jr.) (Riverside (R.-Brookfield))
Andrea Davenport (Sr.) (Downers Grove (South))
Baylee Modaff (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Brooke Stocki (Sr.) (Downers Grove (North))
Caraline Custardo (Fr.) (Darien (Hinsdale South))
Caroline Klobach (Jr.) (Hinsdale (Central))
Cherilyn Parrilli (Fr.) (Downers Grove (North))
Chloe Kwasigroch (So.) (Lemont (H.S.))
Claire Barenie (Sr.) (Oswego (H.S.))
Claire Scheulin (Jr.) (Tinley Park (Andrew))
Destiny Carter (Jr.) (Aurora (Waubonsie Valley))
Ella Linkowski (So.) (Darien (Hinsdale South))
Ellina Butolph (Jr.) (Oswego (H.S.))
Emily Sargeant (So.) (Oswego (H.S.))
Gabrielle Saloman (Jr.) (Lemont (H.S.))
Grace Kmak (So.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Isabella Lapera (Jr.) (Tinley Park (Andrew))
Jane Riehs (So.) (Naperville (Neuqua Valley))
Jill Magafas (So.) (Orland Park (Sandburg))
Kaitlyn Penzone (Jr.) (Oswego (H.S.))
Kateland Kirk (Sr.) (Lemont (H.S.))
Katrina Carlson (Fr.) (Downers Grove (South))
Kelsey Sumser (So.) (Naperville (North))
Kelsie Fruendt (Fr.) (Oswego (H.S.))
Kenna Cinotte (So.) (Downers Grove (North))
Korina Jarosz (Jr.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Lexi Swanson (Sr.) (Naperville (Central))
Mia Bowers (So.) (Downers Grove (North))
Natalie Thompson (So.) (Flossmoor (Homewood-F.))
Sarah Rosinski (So.) (Frankfort (Lincoln-Way East))
Taylor Talley (Jr.) (Orland Park (Sandburg))

IHSA Sectional - Lincolnshire (Stevenson)

Advancing teams
Glenview (Glenbrook South)
Lake Forest (H.S.)
Lincolnshire (Stevenson)
Mundelein (Carmel)
Mundelein (H.S.)
Winnetka (New Trier)

Individuals advancing in All-Around
Abbie Bosko (Jr.) (Gurnee (Warren))
Ally Gitler (Fr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Audrey Kafka (Jr.) (Mundelein (H.S.))
Audrey Legarreta (Sr.) (Mundelein (Carmel))
Ava Axelrood (Fr.) (Evanston (Twp.))
Cameron Hamilton (Jr.) (Libertyville)
Clare Keane (Fr.) (Mundelein (Carmel))
Darcy Barkal (Sr.) (Winnetka (New Trier))
Emily Weinstein (Jr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Emma Hallin (So.) (Mundelein (H.S.))
Gianna Pasquesi (So.) (Lake Forest (H.S.))
Hannah Agins (Fr.) (Deerfield (H.S.))
Isabella Kropiwiec (Jr.) (Mundelein (Carmel))
Jamie Otwell (Jr.) (Evanston (Twp.))
Jasmine Dirks (Sr.) (Skokie (Niles West))
Jenna Hartley (Jr.) (Glenview (Glenbrook South))
Jessica Stavros (Sr.) (Wheeling)
Kassandra Marin (Sr.) (Skokie (Niles West))
Kaya Bogot (Fr.) (Highland Park)
Kristin Fisch (So.) (Lake Forest (H.S.))
Kyla Rapplean (So.) (Mundelein (Carmel))
Lea Alatzakis (Sr.) (Deerfield (H.S.))
Lucie Abbott (Jr.) (Northbrook (Glenbrook North))
Lyndsey Basara (So.) (Mundelein (Carmel))
Maeve Murdock (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Melanie Brill (Fr.) (Skokie (Niles West))
Molly Alcorn (Jr.) (Northbrook (Glenbrook North))
Rachel Zun (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Sarah Healy (Sr.) (Glenview (Glenbrook South))
Sarina Johnson (Sr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Sheena Graham (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Zoe Xidis (Jr.) (Skokie (Niles North))

Individuals advancing in Vault
Ainslee Cutler (So.) (Lincolnshire (Stevenson))
Ally Gitler (Fr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Audrey Kafka (Jr.) (Mundelein (H.S.))
Avery Byrd (So.) (Skokie (Niles North))
Avery Faulkner (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Chloe Nourbash (Sr.) (Glenview (Glenbrook South))
Clare Keane (Fr.) (Mundelein (Carmel))
Daniella Strauss (Sr.) (Gurnee (Warren))
Darcy Barkal (Sr.) (Winnetka (New Trier))
Elle Mishler (So.) (Mundelein (H.S.))
Emily Weinstein (Jr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Emma Hallin (So.) (Mundelein (H.S.))
Gianna Pasquesi (So.) (Lake Forest (H.S.))
Isabella Kropiwiec (Jr.) (Mundelein (Carmel))
Jamie Otwell (Jr.) (Evanston (Twp.))
Jenna Hartley (Jr.) (Glenview (Glenbrook South))
Katie Dahlke (So.) (Northbrook (Glenbrook North))
Kayleigh Glickley (So.) (Gurnee (Warren))
Kristin Fisch (So.) (Lake Forest (H.S.))
Kyla Rapplean (So.) (Mundelein (Carmel))
Lucie Abbott (Jr.) (Northbrook (Glenbrook North))
Lyndsey Basara (So.) (Mundelein (Carmel))
Maeve Murdock (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Maria Morabito (Fr.) (Winnetka (New Trier))
Melanie Brill (Fr.) (Skokie (Niles West))
Rachel Zun (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Sarah Healy (Sr.) (Glenview (Glenbrook South))
Sarina Johnson (Sr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Sheena Graham (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Sophia Gilardi (Jr.) (Mundelein (H.S.))
Sydney Willits (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Taylor Cekay (Fr.) (Lake Forest (H.S.))

Individuals advancing in Uneven Parallel Bars
Ainslee Cutler (So.) (Lincolnshire (Stevenson))
Ally Gitler (Fr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Amanda Muench (Jr.) (Mundelein (H.S.))
Amelia Montgomery (So.) (Winnetka (New Trier))
Audrey Kafka (Jr.) (Mundelein (H.S.))
Audrey Legarreta (Sr.) (Mundelein (Carmel))
Ava Axelrood (Fr.) (Evanston (Twp.))
Avery Byrd (So.) (Skokie (Niles North))
Avery Faulkner (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Cameron Hamilton (Jr.) (Libertyville)
Clare Keane (Fr.) (Mundelein (Carmel))
Darcy Barkal (Sr.) (Winnetka (New Trier))
Elena Pauker (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Emily Weinstein (Jr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Emily Wyngarden (Jr.) (Glenview (Glenbrook South))
Gianna Pasquesi (So.) (Lake Forest (H.S.))
Isabella Kropiwiec (Jr.) (Mundelein (Carmel))
Jamie Otwell (Jr.) (Evanston (Twp.))
Jasmine Dirks (Sr.) (Skokie (Niles West))
Jenna Hartley (Jr.) (Glenview (Glenbrook South))
Kassandra Marin (Sr.) (Skokie (Niles West))
Kristin Fisch (So.) (Lake Forest (H.S.))
Kyla Rapplean (So.) (Mundelein (Carmel))
Lea Alatzakis (Sr.) (Deerfield (H.S.))
Lyndsey Basara (So.) (Mundelein (Carmel))
Maeve Murdock (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Molly Alcorn (Jr.) (Northbrook (Glenbrook North))
Rachel Zun (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Sarina Johnson (Sr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Sheena Graham (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Sydney Naddy (Jr.) (Mundelein (H.S.))
Zoe Xidis (Jr.) (Skokie (Niles North))

Individuals advancing in Balance Beam
Abbie Bosko (Jr.) (Gurnee (Warren))
Ally Gitler (Fr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Amanda Muench (Jr.) (Mundelein (H.S.))
Audrey Legarreta (Sr.) (Mundelein (Carmel))
Avery Longdon (Jr.) (Vernon Hills)
Chloe Nourbash (Sr.) (Glenview (Glenbrook South))
Clare Keane (Fr.) (Mundelein (Carmel))
Darcy Barkal (Sr.) (Winnetka (New Trier))
Elena Pauker (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Elle Mishler (So.) (Mundelein (H.S.))
Emma Hallin (So.) (Mundelein (H.S.))
Gianna Pasquesi (So.) (Lake Forest (H.S.))
Hannah Agins (Fr.) (Deerfield (H.S.))
Hannah Brand (So.) (Lincolnshire (Stevenson))
Isabella Kropiwiec (Jr.) (Mundelein (Carmel))
Jamie Otwell (Jr.) (Evanston (Twp.))
Jasmine Dirks (Sr.) (Skokie (Niles West))
Jenna Hartley (Jr.) (Glenview (Glenbrook South))
Katherine Luna (Fr.) (Evanston (Twp.))
Katie Dahlke (So.) (Northbrook (Glenbrook North))
Kaya Bogot (Fr.) (Highland Park)
Kristin Fisch (So.) (Lake Forest (H.S.))
Kyla Rapplean (So.) (Mundelein (Carmel))
Lyndsey Basara (So.) (Mundelein (Carmel))
Maeve Murdock (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Molly Alcorn (Jr.) (Northbrook (Glenbrook North))
Rachel Zun (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Riley Polatsek (Jr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Sarina Johnson (Sr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Sheena Graham (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Taylor Cekay (Fr.) (Lake Forest (H.S.))
Zoe Xidis (Jr.) (Skokie (Niles North))
Zoey Spangler (Sr.) (Winnetka (New Trier))

Individuals advancing in Floor Exercise
Abbie Bosko (Jr.) (Gurnee (Warren))
Ainslee Cutler (So.) (Lincolnshire (Stevenson))
Audrey Kafka (Jr.) (Mundelein (H.S.))
Audrey Legarreta (Sr.) (Mundelein (Carmel))
Avery Byrd (So.) (Skokie (Niles North))
Avery Faulkner (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Cameron Hamilton (Jr.) (Libertyville)
Clare Keane (Fr.) (Mundelein (Carmel))
Darcy Barkal (Sr.) (Winnetka (New Trier))
Elena Pauker (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Elle Mishler (So.) (Mundelein (H.S.))
Emma Hallin (So.) (Mundelein (H.S.))
Gianna Pasquesi (So.) (Lake Forest (H.S.))
Isabella Kropiwiec (Jr.) (Mundelein (Carmel))
Isabella Saldana (Jr.) (Skokie (Niles West))
Jamie Otwell (Jr.) (Evanston (Twp.))
Jasmine Dirks (Sr.) (Skokie (Niles West))
Jenna Hartley (Jr.) (Glenview (Glenbrook South))
Jessica Stavros (Sr.) (Wheeling)
Katie Dahlke (So.) (Northbrook (Glenbrook North))
Kristin Fisch (So.) (Lake Forest (H.S.))
Kylie Skie (Sr.) (Libertyville)
Lucie Abbott (Jr.) (Northbrook (Glenbrook North))
Lyndsey Basara (So.) (Mundelein (Carmel))
Madison Miks (Fr.) (Lake Forest (H.S.))
Maeve Murdock (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Maria Morabito (Fr.) (Winnetka (New Trier))
Rachel Zun (Jr.) (Winnetka (New Trier))
Sarah Healy (Sr.) (Glenview (Glenbrook South))
Sarina Johnson (Sr.) (Lincolnshire (Stevenson))
Sheena Graham (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Sydney Willits (So.) (Glenview (Glenbrook South))
Zoe Xidis (Jr.) (Skokie (Niles North))

IHSA Sectional - Hoffman Estates (Conant)

Advancing teams
Barrington
Crystal Lake (Prairie Ridge)
Hoffman Estates (Conant)
Lake Zurich
Palatine (Fremd)
Park Ridge (Maine South)

Individuals advancing in All-Around
Abby Adams (Fr.) (Rolling Meadows)
Afroditi Baltsas (Jr.) (Park Ridge (Maine East))
Alexis Rothmeyer (Fr.) (Schaumburg (H.S.))
Alyssa Eckels (So.) (Palatine (H.S.))
Brittany Argaez (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Caleigh Pistorius (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Carly Trebac (Sr.) (Lake Zurich)
Collette Roth (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Danielle Smith (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Delaney Nash (So.) (Schaumburg (H.S.))
Elly Nilsen (So.) (Palatine (H.S.))
Elyssa Wuerffel (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Gianna Christodoulopoulos (Sr.) (Palatine (Fremd))
Gracie Willis (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Jade Moranetz (So.) (Barrington)
Jessica Hadler (Sr.) (Elk Grove Village (E.G.))
Jill Schmit (Jr.) (Mt. Prospect (Prospect))
Jill Valente (Sr.) (Elk Grove Village (E.G.))
Joanna Topa (Jr.) (Lake Zurich)
Julia Betts (Jr.) (Hoffman Estates (Conant))
Katie Vessell (Jr.) (Palatine (Fremd))
Kelsey Rothas (Jr.) (Lake Zurich)
Lauren Tenbrunsel (Jr.) (Barrington)
Lea Faouaz (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Maddy Kim (Sr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Megan Schore (Sr.) (Des Plaines (Maine West))
Mikaela Kaminski (Fr.) (Hoffman Estates (Conant))
Nicole Kane (Jr.) (Rolling Meadows)
Olivia Tader (So.) (Mt. Prospect (Prospect))
Samantha Mogensen (So.) (Palatine (H.S.))
Sarah Ruesch (Sr.) (Barrington)
Sol Serratos (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Sydney Hallsten (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))

Individuals advancing in Vault
Afroditi Baltsas (Jr.) (Park Ridge (Maine East))
Alexis Rothmeyer (Fr.) (Schaumburg (H.S.))
Alyssa Eckels (So.) (Palatine (H.S.))
Brittany Argaez (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Brooke Husby (So.) (Barrington)
Caleigh Pistorius (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Carly Trebac (Sr.) (Lake Zurich)
Claire Fritzmann (So.) (Chicago (Taft))
Collette Roth (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Cristina DeFilippis (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Danielle Smith (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Delaney Nash (So.) (Schaumburg (H.S.))
Elly Nilsen (So.) (Palatine (H.S.))
Elyssa Wuerffel (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Gianna Christodoulopoulos (Sr.) (Palatine (Fremd))
Gracie Willis (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Isabella Palmer (Fr.) (Lake Zurich)
Jade Moranetz (So.) (Barrington)
Joanna Topa (Jr.) (Lake Zurich)
Julia Betts (Jr.) (Hoffman Estates (Conant))
Kaci Wimer (Fr.) (Palatine (H.S.))
Kate Watson (Sr.) (Palatine (Fremd))
Katie Talens (Jr.) (Elk Grove Village (E.G.))
Katie Vessell (Jr.) (Palatine (Fremd))
Kelsey Rothas (Jr.) (Lake Zurich)
Lauren Tenbrunsel (Jr.) (Barrington)
Lea Faouaz (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Maddy Kim (Sr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Olivia Tader (So.) (Mt. Prospect (Prospect))
Samantha Mogensen (So.) (Palatine (H.S.))
Sarah Ruesch (Sr.) (Barrington)
Sol Serratos (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Sydney Hallsten (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))

Individuals advancing in Uneven Parallel Bars
Abby Adams (Fr.) (Rolling Meadows)
Alexis Rothmeyer (Fr.) (Schaumburg (H.S.))
Alyssa Eckels (So.) (Palatine (H.S.))
Annika Waller (Sr.) (Palatine (Fremd))
Ashley Diaz (Jr.) (Barrington)
Brittany Argaez (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Caleigh Pistorius (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Carly Trebac (Sr.) (Lake Zurich)
Collette Roth (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Danielle Smith (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Delaney Nash (So.) (Schaumburg (H.S.))
Ella Gray (Fr.) (Palatine (Fremd))
Elly Nilsen (So.) (Palatine (H.S.))
Elyssa Wuerffel (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Gianna Christodoulopoulos (Sr.) (Palatine (Fremd))
Gracie Willis (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Jade Moranetz (So.) (Barrington)
Jane Fabbrini (So.) (Lake Zurich)
Jenna Byrne (Jr.) (Rolling Meadows)
Jessica Hadler (Sr.) (Elk Grove Village (E.G.))
Joanna Topa (Jr.) (Lake Zurich)
Katie McEnery (Jr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Kelsey Rothas (Jr.) (Lake Zurich)
Lauren Tenbrunsel (Jr.) (Barrington)
Lea Faouaz (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Leah Oyen (Fr.) (Buffalo Grove)
Maddy Kim (Sr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Nicole Kane (Jr.) (Rolling Meadows)
Olivia Johnson (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Olivia Tader (So.) (Mt. Prospect (Prospect))
Sam Shirmer (Jr.) (Palatine (Fremd))
Samantha Mogensen (So.) (Palatine (H.S.))
Sarah Ruesch (Sr.) (Barrington)
Sydney Hallsten (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))

Individuals advancing in Balance Beam
Abby Adams (Fr.) (Rolling Meadows)
Afroditi Baltsas (Jr.) (Park Ridge (Maine East))
Alexis Rothmeyer (Fr.) (Schaumburg (H.S.))
Alyssa Eckels (So.) (Palatine (H.S.))
Caleigh Pistorius (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Carly Trebac (Sr.) (Lake Zurich)
Collette Roth (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Danielle Smith (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Delaney Nash (So.) (Schaumburg (H.S.))
Elly Nilsen (So.) (Palatine (H.S.))
Elyssa Wuerffel (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Gianna Christodoulopoulos (Sr.) (Palatine (Fremd))
Gracie Willis (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Jade Moranetz (So.) (Barrington)
Jessica Hadler (Sr.) (Elk Grove Village (E.G.))
Joanna Topa (Jr.) (Lake Zurich)
Jocie Waddington (Fr.) (Palatine (H.S.))
Julia Betts (Jr.) (Hoffman Estates (Conant))
Kate Watson (Sr.) (Palatine (Fremd))
Katie Vessell (Jr.) (Palatine (Fremd))
Kelsey Rothas (Jr.) (Lake Zurich)
Kristen Ure (Sr.) (Palatine (H.S.))
Lauren Tenbrunsel (Jr.) (Barrington)
Lea Faouaz (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Maddy Kim (Sr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Megan Schore (Sr.) (Des Plaines (Maine West))
Mikaela Kaminski (Fr.) (Hoffman Estates (Conant))
Olivia Johnson (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Samantha Mogensen (So.) (Palatine (H.S.))
Sol Serratos (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Susie Currey (So.) (Park Ridge (Maine South))
Sydney Goodman (Sr.) (Barrington)
Sydney Hallsten (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))

Individuals advancing in Floor Exercise
Afroditi Baltsas (Jr.) (Park Ridge (Maine East))
Alana Riemenschneider (Jr.) (Barrington)
Alexis Rothmeyer (Fr.) (Schaumburg (H.S.))
Brittany Argaez (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Brooke Husby (So.) (Barrington)
Caleigh Pistorius (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Carly Trebac (Sr.) (Lake Zurich)
Charlee Campos (Jr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Collette Roth (Jr.) (Park Ridge (Maine South))
Cristina DeFilippis (Sr.) (Park Ridge (Maine South))
Danielle Smith (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Delaney Nash (So.) (Schaumburg (H.S.))
Elyssa Wuerffel (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Gracie Willis (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Haylee Yelle (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))
Jade Moranetz (So.) (Barrington)
Jessica Hadler (Sr.) (Elk Grove Village (E.G.))
Jill Schmit (Jr.) (Mt. Prospect (Prospect))
Jill Valente (Sr.) (Elk Grove Village (E.G.))
Joanna Topa (Jr.) (Lake Zurich)
Kate Watson (Sr.) (Palatine (Fremd))
Katie Vessell (Jr.) (Palatine (Fremd))
Kelsey Rothas (Jr.) (Lake Zurich)
Kristen Ure (Sr.) (Palatine (H.S.))
Lauren Tenbrunsel (Jr.) (Barrington)
Lea Faouaz (So.) (Hoffman Estates (Conant))
Megan Schore (Sr.) (Des Plaines (Maine West))
Olivia Tader (So.) (Mt. Prospect (Prospect))
Sam Shirmer (Jr.) (Palatine (Fremd))
Sarah Ruesch (Sr.) (Barrington)
Sol Serratos (Fr.) (Hoffman Estates (H.S.))
Sydney Hallsten (Fr.) (Crystal Lake (Prairie Ridge))

Overall at-large qualification results for each sectional

Advancing at-large to Wheaton (W.-Warrenville South)

Team advancers
At-large advancer 1 -- Oak Park (O.P.-River Forest) - 139.2000
At-large advancer 2 -- Roselle (Lake Park) - 136.8500

At-Large All Around advancers:
1 - Erin Donovan (Lombard (Glenbard East)) - 34.1000
2 - Zion Phillpotts (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 33.1500
3 - Ashlin Palzkill (Chicago (Marist)) - 32.6000
4 - Taylor Novotny (Batavia) - 32.4250
5 - Ashley Olea (St. Charles (North)) - 32.3750
6 - Tess Placek (Villa Park (Willowbrook)) - 32.2500
7 - Delaney Gregory (Addison (A. Trail)) - 31.9000
7 - Karli Wilson (Villa Park (Willowbrook)) - 31.9000
9 - Marissa Barauskas (Bolingbrook) - 31.8500
10 - Katie Kibbey (Glen Ellyn (Glenbard South)) - 31.7750
11 - Maddie Kramer (St. Charles (North)) - 31.6750
12 - Gracie De Vita (Geneva) - 31.6500

At-Large Vault advancers:
1 - Hannah Thompson (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 9.0000
1 - Tess Placek (Villa Park (Willowbrook)) - 9.0000
1 - Ashlin Palzkill (Chicago (Marist)) - 9.0000
4 - Gracie De Vita (Geneva) - 8.8500
4 - Haley Salus (Batavia) - 8.8500
6 - Angelina Deblasio (Elmhurst (York)) - 8.8000
6 - Jenna Schainis (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 8.8000
6 - Kali Kartheiser (Lombard (Glenbard East)) - 8.8000
9 - Lily Lucas (DeKalb) - 8.7750
10 - Caroline Gillis (Wheaton (W. Warrenville South)) - 8.7500
10 - Maura Clark (Wheaton (W. Warrenville South)) - 8.7500
12 - Alina Bhagwakar (Glen Ellyn (Glenbard West)) - 8.7000

At-Large Bars advancers:
1 - Grace Luptak (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 8.7250
2 - Erin Donovan (Lombard (Glenbard East)) - 8.6750
3 - Bridey Regan (Chicago (Marist)) - 8.6500
4 - Martha Miklyukh (Elmhurst (York)) - 8.5500
5 - Sydney Nasternak (Lombard (Glenbard East)) - 8.5000
6 - Maryalice Shockey (Elmhurst (York)) - 8.4750
7 - Rachel Lawson (Elmhurst (York)) - 8.4500
8 - Julia Kurek (Roselle (Lake Park)) - 8.4000
9 - Abigail Mizzi (Roselle (Lake Park)) - 8.3500
9 - Macy Smykal (Wheaton (W. Warrenville South)) - 8.3500
9 - Zion Phillpotts (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 8.3500
9 - Francesca Scarbaggio (Addison (A. Trail)) - 8.3500
9 - Kate Nitscke (Geneva) - 8.3500

At-Large Beam advancers:
1 - Sophia Hostasa (Geneva) - 8.7750
1 - Maia Lee (Glen Ellyn (Glenbard West)) - 8.7750
3 - Julia Naronowicz (Roselle (Lake Park)) - 8.6500
4 - Paulina Lucer (Roselle (Lake Park)) - 8.5500
5 - Kathryn Wendt (Geneva) - 8.5000
6 - Olivia Takesue (Geneva) - 8.4500
7 - Kate Nitscke (Geneva) - 8.4000
8 - Sophia Preys (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 8.3500
9 - Kendall Tucker (DeKalb) - 8.2000
9 - Cecilee Burns (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 8.2000
9 - Grace Luptak (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 8.2000
12 - Olivia Romano (Elmhurst (York)) - 8.1500
12 - Katie Kibbey (Glen Ellyn (Glenbard South)) - 8.1500

At-Large Floor advancers:
1 - Katherine Hoban (Glen Ellyn (Glenbard West)) - 9.0000
2 - Julia Naronowicz (Roselle (Lake Park)) - 8.9750
3 - Paulina Lucer (Roselle (Lake Park)) - 8.9250
3 - Olivia Takesue (Geneva) - 8.9250
3 - Claire McGurk (Glen Ellyn (Glenbard West)) - 8.9250
6 - Natalie Gillis (Wheaton (W. Warrenville South)) - 8.9000
7 - Megan Cronin (Elmhurst (York)) - 8.8500
8 - Marissa Barauskas (Bolingbrook) - 8.8250
9 - Julia Ripp (Wheaton (W. Warrenville South)) - 8.8000
9 - Lailah Waddell (Elmhurst (York)) - 8.8000
11 - Jackie Nelson (Batavia) - 8.7750
12 - Hannah Thompson (Oak Park (O.P.-River Forest)) - 8.7250

Advancing at-large to Darien (Hinsdale South)

Team advancers
At-large advancer 1 -- Naperville (Neuqua Valley) - 136.1250
At-large advancer 2 -- Aurora (Waubonsie Valley) - 132.1750

At-Large All Around advancers:
1 - Thalia Bowen (Aurora (Waubonsie Valley)) - 33.3250
2 - Kaity Stocco (Aurora (Waubonsie Valley)) - 32.8250
3 - Thera Bowen (Aurora (Waubonsie Valley)) - 32.5000
4 - Ella Linkowski (Darien (Hinsdale South)) - 32.2750
5 - Gabrielle Saloman (Lemont (H.S.)) - 31.7250
6 - Hailey Haumann (Naperville (Central)) - 31.4750
7 - Samantha Smith (Darien (Hinsdale South)) - 31.4000
8 - Susan Jones (Naperville (Neuqua Valley)) - 31.2250
8 - Chloe Kwasigroch (Lemont (H.S.)) - 31.2250
10 - Claire Scheulin (Tinley Park (Andrew)) - 31.1750
11 - MiCaleigh Dowling (LaGrange (Lyons)) - 31.1500
12 - Alyssa Brigham (Flossmoor (Homewood-F.)) - 31.1250
12 - Riley Matthews (Hinsdale (Central)) - 31.1250

At-Large Vault advancers:
1 - Allie Reis (Frankfort (Lincoln-Way East)) - 8.9250
2 - Mia Bowers (Downers Grove (North)) - 8.8750
3 - Lexi Swanson (Naperville (Central)) - 8.7000
3 - Brooke Stocki (Downers Grove (North)) - 8.7000
5 - Kateland Kirk (Lemont (H.S.)) - 8.6750
6 - Olivia Gonda (Frankfort (Lincoln-Way East)) - 8.6500
7 - Hailey Haumann (Naperville (Central)) - 8.5500
8 - Imani Porter (Naperville (Neuqua Valley)) - 8.5000
9 - Emma Ryan (Naperville (North)) - 8.4500
9 - Samantha Smith (Darien (Hinsdale South)) - 8.4500
11 - Claire Scheulin (Tinley Park (Andrew)) - 8.4250
12 - Susan Jones (Naperville (Neuqua Valley)) - 8.3750

At-Large Bars advancers:
1 - Olivia Nelson (Naperville (Neuqua Valley)) - 8.2250
2 - Gabrella Stellato (Downers Grove (North)) - 8.1500
2 - Amber O'Brien (Riverside (R.-Brookfield)) - 8.1500
4 - Ellina Butolph (Oswego (H.S.)) - 8.1250
5 - Kailey Porrey (Oswego (H.S.)) - 8.1000
6 - Kaity Stocco (Aurora (Waubonsie Valley)) - 8.0750
7 - Lily Nowka (Downers Grove (North)) - 8.0250
8 - Claire Barenie (Oswego (H.S.)) - 7.9500
9 - Olivia Gonda (Frankfort (Lincoln-Way East)) - 7.9000
10 - Jackie Furlong (Frankfort (Lincoln-Way East)) - 7.8500
11 - Devin Dubsky (Orland Park (Sandburg)) - 7.7250
12 - Marissa Cruz (Aurora (Waubonsie Valley)) - 7.6500

At-Large Beam advancers:
1 - Lexi Swanson (Naperville (Central)) - 8.6000
2 - Jane Riehs (Naperville (Neuqua Valley)) - 8.4500
3 - Brooke Stocki (Downers Grove (North)) - 8.4250
4 - MiCaleigh Dowling (LaGrange (Lyons)) - 8.3500
5 - Gabrielle Saloman (Lemont (H.S.)) - 8.2750
6 - Ella Linkowski (Darien (Hinsdale South)) - 8.2500
6 - Annette Sommers (Hinsdale (Central)) - 8.2500
6 - Isabella Lapera (Tinley Park (Andrew)) - 8.2500
9 - Sarah Rosinski (Frankfort (Lincoln-Way East)) - 8.2000
10 - Chloe Kwasigroch (Lemont (H.S.)) - 8.1750
10 - Kateland Kirk (Lemont (H.S.)) - 8.1750
12 - Gianna Grippo (Downers Grove (South)) - 8.1500
12 - Alyssa Brigham (Flossmoor (Homewood-F.)) - 8.1500

At-Large Floor advancers:
1 - Taylor Talley (Orland Park (Sandburg)) - 8.9750
2 - Kateland Kirk (Lemont (H.S.)) - 8.9500
3 - Jill Magafas (Orland Park (Sandburg)) - 8.7000
4 - Sarah Rosinski (Frankfort (Lincoln-Way East)) - 8.6000
5 - Natalie Thompson (Flossmoor (Homewood-F.)) - 8.5750
6 - Caroline Klobach (Hinsdale (Central)) - 8.5500
7 - Claire Scheulin (Tinley Park (Andrew)) - 8.5000
8 - Kenna Cinotte (Downers Grove (North)) - 8.4750
9 - Chloe Kwasigroch (Lemont (H.S.)) - 8.4500
10 - Ellina Butolph (Oswego (H.S.)) - 8.3750
11 - Emily Sargeant (Oswego (H.S.)) - 8.3250
12 - Baylee Modaff (Naperville (Neuqua Valley)) - 8.3000
12 - Ella Linkowski (Darien (Hinsdale South)) - 8.3000


Advancing at-large to Lincolnshire (Stevenson)

Team advancers
At-large advancer 1 -- Lincolnshire (Stevenson) - 142.4000
At-large advancer 2 -- Lake Forest (H.S.) - 138.6500

At-Large All Around advancers:
1 - Jasmine Dirks (Skokie (Niles West)) - 35.0000
2 - Ally Gitler (Lincolnshire (Stevenson)) - 34.7000
3 - Molly Alcorn (Northbrook (Glenbrook North)) - 34.3750
4 - Audrey Kafka (Mundelein (H.S.)) - 33.9250
5 - Lucie Abbott (Northbrook (Glenbrook North)) - 33.8750
6 - Kassandra Marin (Skokie (Niles West)) - 33.3750
7 - Ava Axelrood (Evanston (Twp.)) - 33.3250
8 - Melanie Brill (Skokie (Niles West)) - 33.0250
9 - Cameron Hamilton (Libertyville) - 32.9750
10 - Jessica Stavros (Wheeling) - 32.9500
11 - Kaya Bogot (Highland Park) - 32.9250
12 - Abbie Bosko (Gurnee (Warren)) - 32.7000

At-Large Vault advancers:
1 - Sarina Johnson (Lincolnshire (Stevenson)) - 9.2000
2 - Avery Byrd (Skokie (Niles North)) - 9.0000
3 - Chloe Nourbash (Glenview (Glenbrook South)) - 8.9750
4 - Kayleigh Glickley (Gurnee (Warren)) - 8.9250
4 - Ally Gitler (Lincolnshire (Stevenson)) - 8.9250
6 - Daniella Strauss (Gurnee (Warren)) - 8.8500
7 - Elle Mishler (Mundelein (H.S.)) - 8.8000
7 - Jamie Otwell (Evanston (Twp.)) - 8.8000
7 - Ainslee Cutler (Lincolnshire (Stevenson)) - 8.8000
7 - Lucie Abbott (Northbrook (Glenbrook North)) - 8.8000
7 - Sophia Gilardi (Mundelein (H.S.)) - 8.8000
12 - Clare Keane (Mundelein (Carmel)) - 8.7000

At-Large Bars advancers:
1 - Molly Alcorn (Northbrook (Glenbrook North)) - 8.7250
2 - Elena Pauker (Glenview (Glenbrook South)) - 8.7000
2 - Cameron Hamilton (Libertyville) - 8.7000
4 - Emily Wyngarden (Glenview (Glenbrook South)) - 8.6500
4 - Jasmine Dirks (Skokie (Niles West)) - 8.6500
6 - Ally Gitler (Lincolnshire (Stevenson)) - 8.6250
7 - Jamie Otwell (Evanston (Twp.)) - 8.6000
7 - Kassandra Marin (Skokie (Niles West)) - 8.6000
9 - Avery Byrd (Skokie (Niles North)) - 8.5500
10 - Amanda Muench (Mundelein (H.S.)) - 8.5250
11 - Lea Alatzakis (Deerfield (H.S.)) - 8.5000
12 - Ava Axelrood (Evanston (Twp.)) - 8.4500

At-Large Beam advancers:
1 - Katie Dahlke (Northbrook (Glenbrook North)) - 8.7750
2 - Abbie Bosko (Gurnee (Warren)) - 8.7500
3 - Elena Pauker (Glenview (Glenbrook South)) - 8.7000
3 - Molly Alcorn (Northbrook (Glenbrook North)) - 8.7000
5 - Ally Gitler (Lincolnshire (Stevenson)) - 8.5500
6 - Taylor Cekay (Lake Forest (H.S.)) - 8.5250
7 - Zoe Xidis (Skokie (Niles North)) - 8.4500
7 - Kyla Rapplean (Mundelein (Carmel)) - 8.4500
9 - Chloe Nourbash (Glenview (Glenbrook South)) - 8.3500
10 - Jamie Otwell (Evanston (Twp.)) - 8.3250
11 - Avery Longdon (Vernon Hills) - 8.3000
12 - Kaya Bogot (Highland Park) - 8.2750

At-Large Floor advancers:
1 - Audrey Legarreta (Mundelein (Carmel)) - 9.1250
2 - Sydney Willits (Glenview (Glenbrook South)) - 9.0000
2 - Cameron Hamilton (Libertyville) - 9.0000
4 - Jessica Stavros (Wheeling) - 8.9250
5 - Jamie Otwell (Evanston (Twp.)) - 8.9000
6 - Maria Morabito (Winnetka (New Trier)) - 8.8500
6 - Audrey Kafka (Mundelein (H.S.)) - 8.8500
8 - Sarina Johnson (Lincolnshire (Stevenson)) - 8.8250
8 - Elle Mishler (Mundelein (H.S.)) - 8.8250
10 - Madison Miks (Lake Forest (H.S.)) - 8.8000
10 - Abbie Bosko (Gurnee (Warren)) - 8.8000
12 - Isabella Saldana (Skokie (Niles West)) - 8.7750

Advancing at-large to Hoffman Estates (Conant)

Team advancers
At-large advancer 1 -- Palatine (Fremd) - 138.9250
At-large advancer 2 -- Hoffman Estates (Conant) - 136.7750

At-Large All Around advancers:
1 - Olivia Tader (Mt. Prospect (Prospect)) - 34.5250
2 - Kelsey Rothas (Lake Zurich) - 34.4000
3 - Sol Serratos (Hoffman Estates (H.S.)) - 34.3250
4 - Delaney Nash (Schaumburg (H.S.)) - 33.9250
5 - Megan Schore (Des Plaines (Maine West)) - 33.8000
6 - Jessica Hadler (Elk Grove Village (E.G.)) - 33.6000
7 - Samantha Mogensen (Palatine (H.S.)) - 33.5500
8 - Nicole Kane (Rolling Meadows) - 33.4750
9 - Mikaela Kaminski (Hoffman Estates (Conant)) - 33.2000
10 - Julia Betts (Hoffman Estates (Conant)) - 32.9750
11 - Jill Valente (Elk Grove Village (E.G.)) - 32.9500
12 - Jill Schmit (Mt. Prospect (Prospect)) - 32.6000
12 - Abby Adams (Rolling Meadows) - 32.6000

At-Large Vault advancers:
1 - Elyssa Wuerffel (Hoffman Estates (H.S.)) - 9.0250
2 - Katie Vessell (Palatine (Fremd)) - 9.0000
3 - Katie Talens (Elk Grove Village (E.G.)) - 8.9500
4 - Julia Betts (Hoffman Estates (Conant)) - 8.8750
4 - Brooke Husby (Barrington) - 8.8750
6 - Claire Fritzmann (Chicago (Taft)) - 8.8250
6 - Afroditi Baltsas (Park Ridge (Maine East)) - 8.8250
8 - Lea Faouaz (Hoffman Estates (Conant)) - 8.7750
9 - Alyssa Eckels (Palatine (H.S.)) - 8.7500
10 - Isabella Palmer (Lake Zurich) - 8.6500
11 - Kate Watson (Palatine (Fremd)) - 8.6250
11 - Delaney Nash (Schaumburg (H.S.)) - 8.6250

At-Large Bars advancers:
1 - Carly Trebac (Lake Zurich) - 8.5500
2 - Caleigh Pistorius (Park Ridge (Maine South)) - 8.4750
3 - Jenna Byrne (Rolling Meadows) - 8.4250
4 - Ella Gray (Palatine (Fremd)) - 8.4000
5 - Delaney Nash (Schaumburg (H.S.)) - 8.3000
5 - Danielle Smith (Hoffman Estates (Conant)) - 8.3000
7 - Olivia Tader (Mt. Prospect (Prospect)) - 8.2750
8 - Abby Adams (Rolling Meadows) - 8.2500
8 - Kelsey Rothas (Lake Zurich) - 8.2500
10 - Jane Fabbrini (Lake Zurich) - 8.1750
11 - Sarah Ruesch (Barrington) - 8.1500
12 - Jade Moranetz (Barrington) - 8.1250
12 - Jessica Hadler (Elk Grove Village (E.G.)) - 8.1250

At-Large Beam advancers:
1 - Caleigh Pistorius (Park Ridge (Maine South)) - 8.7000
2 - Katie Vessell (Palatine (Fremd)) - 8.6500
3 - Maddy Kim (Crystal Lake (Prairie Ridge)) - 8.6000
3 - Kelsey Rothas (Lake Zurich) - 8.6000
5 - Kate Watson (Palatine (Fremd)) - 8.5000
6 - Abby Adams (Rolling Meadows) - 8.4500
7 - Jocie Waddington (Palatine (H.S.)) - 8.4250
8 - Kristen Ure (Palatine (H.S.)) - 8.4000
9 - Lea Faouaz (Hoffman Estates (Conant)) - 8.3750
10 - Delaney Nash (Schaumburg (H.S.)) - 8.3500
10 - Megan Schore (Des Plaines (Maine West)) - 8.3500
12 - Susie Currey (Park Ridge (Maine South)) - 8.2750
12 - Jade Moranetz (Barrington) - 8.2750

At-Large Floor advancers:
1 - Brittany Argaez (Park Ridge (Maine South)) - 8.8750
2 - Jill Valente (Elk Grove Village (E.G.)) - 8.8000
3 - Lea Faouaz (Hoffman Estates (Conant)) - 8.7000
4 - Delaney Nash (Schaumburg (H.S.)) - 8.6500
5 - Jill Schmit (Mt. Prospect (Prospect)) - 8.5750
5 - Haylee Yelle (Crystal Lake (Prairie Ridge)) - 8.5750
7 - Sam Shirmer (Palatine (Fremd)) - 8.5500
8 - Sol Serratos (Hoffman Estates (H.S.)) - 8.5250
9 - Kelsey Rothas (Lake Zurich) - 8.5000
10 - Kristen Ure (Palatine (H.S.)) - 8.4250
10 - Charlee Campos (Hoffman Estates (H.S.)) - 8.4250
12 - Jessica Hadler (Elk Grove Village (E.G.)) - 8.3500

© 2008-2019 Ben Stewart. This website/service is fully owned by Ben Stewart. Authorized parties may use this service to manage competitions on a per-competition basis. All Rights Reserved.